Dni Twierdzy Kraków – Fortyfikacje wzgórza Solnik

 Rezerwacja zakończona
 
30
spacer_2
Kategoria
Rezerwacje zwiedzania
Termin
2020-09-20 10:00
Miejsce
Fortyfikacje wzgórza Solnik - Uroczysko Kostrze
Ilość miejsc
30
Miejsca dostępne
Brak miejsc w tym terminie
Telefon
501 166 093
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dni Twierdzy Kraków – Fortyfikacje wzgórza Solnik

Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii Rawelin w ramach projektu „Dni Twierdzy Kraków” zaprasza Państwa na spacer po wzgórzu Solnik i okolicach kryjących obiekty naziemne i podziemne Twierdzy Kraków: fort Bodzów i kawerny.
Fort Bodzów niestety nie miał tyle szczęścia co inne obiekty twierdzy i obecnie jest zachowany w formie ruiny, ale nawet takie pozostałości potrafią opowiedzieć swoją historię. W trakcie zwiedzania terenu fortu zwrócimy szczególną uwagę na elementy ziemne, które stanowią esencję fortyfikacji. Zwiedzimy także kawernę Bodzów i Wielkanoc, chyba najbardziej tajemnicze i najmniej znane obiekty twierdzy, które zostały wydrążone w skale i miały pełnić funkcję podziemnych wojskowych magazynów

W kawernach nie ma oświetlenia, prosimy o zabranie latarek. Ze względu na podłoże składające się z luźnych kamieni wskazane jest wygodne obuwie.

Zbiórka: godz.10.00 - Uroczysko Kostrze przy wiacie turystycznej ul Pustelnia

Cena: bezpłatne, konieczna rezerwacja wejściówek, po spacerze będziemy zbierać wolne datki do puszki na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia.

 
 

Terminy

  • 2020-09-20 10:00

Wspierane przez iCagenda